Kekemelik Terapi Süreci Nedir?

Terapi Süreci

 
 
     Kekemelik Terapi Süreci Nedir?
 
     e-kekemelik terapi süreci 3 aşamadan oluşmaktadır:
 
Bireysel Terapi: İlk 10 gün boyunca hafta içi her gün bire bir ve 1 ders saati* terapi uygulanır. 10 günlük bireysel terapide Tanımlama, Kekemeliği Kontrol Altına Alma ve Duyarsızlaştırmanın temelleri atılır.
 
Grup Terapisi: 6-8 Hafta boyunca haftanın bir günü 2 ders saati** grup terapisi uygulanır. Grup terapileri herkesin yaş grubuna uygun şekilde 5-8 kişilik katılım ile gerçekleştirilir. Bireysel terapide öğrenilen yöntemlerin "Korunması" için çok önemli bir süreçtir. 
 
Şehir Toplantıları: Kekemeliği kontrol altına alma ve akıcı konuşmak kekeme bireyler için hayat boyu mücadele anlamına gelmektedir. Bu mücadelede yalnız olmadığımızı bilmek ve aynı problemleri yaşayan kişilerle grup terapileri yapmak ekstra motive anlamı taşımaktadır. Türkiye genelinde belirlediğimiz 16 büyük şehirde başlatacağımız Şehir Toplantılarını zamanla tüm illere yayacak ve böylelikle her birey kendi şehrinde bu özyardım gruplarından yararlanabilecektir. Şehir toplantıları Pazar günleri yapılacaktır ve 6 saat sürecektir. 
 
* 1 ders saati 45 dakikadır
** 2 ders saati 90 dkikadır
kekemelik, kekemelik tedavisi, kekemelik merkezi, kekemelik terapisi, kekemelik tedavi yöntemleri, kekemelik kursu, kekelemenin tedavisi, kekemelik, kəkələmə, kəkələyə, Kəkələmə Müalicəsi, Uşaqlarda Kəkələmə